Budete kempovat? Nezapomeňte nabíječku

Dovolená pod stanem, v přírodě a mimo civilizaci je ideální způsob, jak si odpočinout. Avšak ani v přírodě se neobejdete bez mobilního telefonu, fotoaparátu či turistické navigace. Jak si i v přírodě zajistit zdroj elektrické energie?

Jestli jedete na výlet autem, máte vyhráno. Nemusíte se vybité baterie mobilního telefonu obávat. Na trhu jsou běžně dostupné nabíjecí adaptéry vhodné do zásuvky automobilu. Praktické jsou i nabíječky s vyměnitelnými konektory, díky tomu vám bude stačit jediný adaptér pro mobilní telefon, navigaci či fotoaparát.

V přírodě vás zachrání záložní zdroj

Pokud plánujete na své cestě přespat v kempu nebo navštívit restauraci, kde vás nechají zapojit adaptér do elektrické sítě, potom je ideálním řešením nabíječka s integrovanou baterií. Takový adaptér totiž po zapojení do elektrické zásuvky nedobíjí pouze digitální zařízení, ale zároveň napájí zabudovaný záložní zdroj. Nabitá integrovaná baterie vám potom poslouží jako praktický zdroj energie kdykoliv se na vašich cestách ocitnete mimo dosah elektrické sítě.

Volte nejlépe takové adaptéry, jejichž záložní zdroj má kapacitu 1800 mAh, což odpovídá standardní kapacitě baterií mobilních telefonů. Díky tomu se výdrž vašeho mobilu zdvojnásobí, o to déle budete moci pobývat v přírodě.

iGo Charge

Pohotovostní bateriová nabíječka iGo PowerXtender nabije mobilní zařízení ze dvou tužkových AA baterií. Foto: NTB CZ

Využijte sluneční záření

Nabít mobilní telefon či jiné elektronické zařízení je možné také za pomocí slunečního záření. Solární nabíječky představují efektivní zdroj elektrické energie právě na výletech do přírody. Během túry lze nabíječku připevnit na batoh a přístroj tak snadno dobíjet. Na území České republiky se však většinou nemůžeme spolehnout na stálé počasí a nabíjení nám mohou komplikovat mraky. Díky moderním technologiím jsou sice solární články schopny tvořit energii z běžného denního světla a nevyžadují přímé sluneční záření, nabíjení však trvá mnohem déle. Navíc je pořízení solární nabíječky nákladné.

Mimo civilizaci pomohou tužkové baterie

Pro dobrodruhy, kteří si plánují svůj výlet užít na horách či v lesích zcela bez doteku civilizace a nechtějí být závislí na slunečním záření, je nejlepším řešením spolehnout se na klasické tužkové baterie. Na trhu jsou totiž k dostání praktické pohotovostní nabíječky, které jsou schopny dobíjet mobilní telefon nebo turistickou navigaci ze dvou standardních baterií AA.

„Dvě tužkové baterie zajistí energii odpovídající zhruba 80 % běžné kapacity mobilního telefonu. Proto je dobré před cestou zvážit, kolik jich budete potřebovat," radí Radim Tlapák. Zdroj: NTB CZ

Témata (1):

JAK SI VYBRAT ADAPTÉR?

Zeptali jsme se Radim aTlapáka, ředitele společnosti NTB CZ. "Při výběru adaptéru do auta se zajímejte o rychlost nabíjení. Nekvalitní přístroje totiž dobíjejí velice pomalu, kvůli tomu může docházet ke zbytečnému vybíjení autobaterie," vysvětlil.

Související wiki

Doporučujeme Nejčtenější

 

Centrum.cz | Atlas.cz 1999 – 2016 © Economia, a.s. O nás | Všechny služby | Volná místa | Reklama | Propagace podnikání | Všeobecné podmínky | Cookies | Nápověda

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu Economia, a.s. zapovězeno.