Straší vás pomyšlení na vánoční úklid? Pomůže uklízečka

Jak zvládnout vánoční úklid? I když máte náročnou práci a času moc nezbývá, není třeba zoufat. Úklid za vás mohou vyřešit profesionálové, kteří veškerý předvánoční pořádek udělají za vás. Mít vlastní uklízečku už dnes není věc přepychu, ale rychlého způsobu života. Ve světě je zcela běžné, že jednou za týden přijde paní, která všude utře prach, vysaje a vytře. Cenově služba už není příliš náročná - za hodinu úklidu se platí zpravidla sto až dve stě korun. V České republice je zatím menší zájem o úklid rodinných domů, ale kanceláře a panelové domy už služby specialistů na úklid využívají velmi často.

Některé ženy mají pocit, že se jim někdo cizí zasahuje do soukromí. Dokonce se můžeme setkat s tím, že hospodyňka před návštěvou paní na uklízení, raději udělá pořádek, aby neměla ostudu. Toho se ale určitě není třeba obávat. S úklidovou firmou je možné domluvit konkrétní hodinu pravidelné návštěvy. Standardně se jedenkrát týdně využívá paní na uklízení pro vytírán, otíraní parapetů a úklid prachu. Dvakrát za měsíc docházejí na větší úklid, který může zahrnovat i okolí domu. Jedná se například i o zametání chodníků. Dvakrát do roka chodí firma umývat okna a dělat sezónní úklid. Ceny se mohou lišit. V tomto případě je dobré neoslovovat velkou firmu, ale zjistit, zda není v okolí nějaký soukromník, který má ceny stanovené na hodinu.

Někteří zákazníci využívají služeb denně nebo několikrát v týdnu. Je možné se například domluvit, že chcete denní pravidelný úklid od devíti do deseti hodin ráno. Jedná se o udržovací úklid. Některé ženy na mateřské této služby využívají. Zde se ceny pohybují dokonce kolem tří set korun za čtyři hodiny pomocné prace, kdy si můžete objednat nejen úklid, ale i pomoc s dalšími domácími pracemi. Průměrně se u soukromé osoby zaplatí kolem sto až dvou set korun na hodinu. Pokud si necháte pomoci a obětujete peníze, můžete se vyhnout mytí oken, parapetů, utírání prachu, řádnému čištění koupelny, mytí koberců, vysávání a vytírání.

Nespoléhejte se na to, že vám partner letos pomůže. Nebude mít čas.

Související wiki

Doporučujeme Nejčtenější

 

Centrum.cz | Atlas.cz 1999 – 2016 © Economia, a.s. O nás | Všechny služby | Volná místa | Reklama | Propagace podnikání | Všeobecné podmínky | Cookies | Nápověda

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu Economia, a.s. zapovězeno.