Zařizujete byt? Inspiraci má For Decor a For Interior

Potřebujete dárky, zajímá vás, co je nového v trendech bydlení a v oblasti bytového designu, nebo hledáte program na víkendy? Pak si nenechte ujít zajímavé výstavy a veletrhy.

Hledáte inspiraci pro pořízení vánočních dárků nebo vybavení interiéru? Pak jsou právě pro vás určeny pozimní veletrhy For Interior a For Decor, které budou souběžně probíhat na výstavišti v pražských Letňanech v době od 4. do 7. října tohoto roku.

For Decor - nápady, inspirace, inovace

Vystavovatelé zvou návštěvníky na novinky a trendy v bydlení. Veletrh tohoto typu se koná již třetím rokem a přináší přehlídku nových nápadů a inovací v bydlení i prezentaci designu, dekorací, skla, stolování, bytových doplňků a textilu. Návštěvníci se mohou těšit na expozice více než stovky domácích i zahraničních vystavovatelů, ale i na bezplatná poradenství v oblasti interiérového designu.

Co na vás čeká

Na veletrhu se mimo jiné představí také Šípek Team, v jehož expozici budou k vidění a zakoupení nejen luxusní vázy, ale rovněž novinky z kolekce Shelf, která ukrývá tzv. "drobné" sklo, jedinečné svým šípkovským designem, přesto finančně dostupné. Poprvé se také objeví několik kousků z chystané limitované vánoční kolekce.

Šípek

Foto: boreksipek.com

Dále můžete navštívit stánek Dara Rolins Gallery, prezentující světové nábytkářské značky Jori, Voglauer, rufBETTEN, Beltá a Frajumar. Seznamíte se s kompletními službami v oblasti vybavování interiérů. Týmy složené z architektů, stavebních specialistů a designerů připraví vhodné řešení právě pro vás.

Veletrhy bydlení, dekorací a life stylu se již dnes nemohou obejít bez originálních interiérových textilních doplňků. Speciality zde představí expozice Prague Patchwork Meeting s centrální galerií uměleckých tapisérií. Na výstavě PPM sdružuje výběr firem, které nabízí vše pro textilní tvorbu (látky, šicí stroje, barvy) včetně možnosti nákupu hotových užitných předmětů do interiéru (deky, polštáře, drobné dárky, ubrusy apod.) či kurzů mnoha rozmanitých textilních technik.

Ručník

Foto: alamaison.cz

For Interior - nábytek a bytový textil

Souběžně s veletrhem For Decor probíhá veletrh nábytku, interiérů a designu For Interior. V expozicích najdete přehlídku  sedacího nábytku různých tuzemských i zahraničních značek, ložnice, dětský nábytek, pracovní stoly, židle, knihovny, bytový textil, koberce -  zkrátka vše, co potřebujete pro hezké a pohodlné bydlení.

Dětský nábytek zde představí například firma Domestav nebo Bob. Ani letos nebude na veletrhu chybět expozice společnosti StarDeco s.r.o., která se zabývá dovozem a širokého sortimentu interiérových doplňků a moderního nábytku. Nově se představí slovenský výrobce nábytku, firma Tribyt s.r.o. Žilina, která přiveze řadu masivního dubového a bukového nábytku.

Dekorace

Foto: Haan Decor

Na veletrhu se také objeví tři německé nábytkářské společnosti - Wiemann, Woessner a Ponsel. Expozici nábytku nabídne také společnost Lermo plus s.r.o., která se zabývá sériovou výrobou skříní, postelí, sektorových obývacích stěn, dětských a studentských pokojů apod.

Bohatý doprovodný program a soutěže

Souběžně probíhá ještě 2. veletrh gastronomického zařízení, vybavení restaurací a hotelů For Gastro & Hotel a 3. veletrh dárkového a reklamního zboží For Present.

Veletrhy mají bohatý doprovodný program.  Na návštěvníky čekají tematické soutěže, které se budou věnovat stolování, světlu, bytovému textilu a dekoracím stěn a podlah. Jednou z nich je soutěž vystavovatelů nazvaná Můj veletrh. Hlavní cenou je spací set Tempur v ceně 127 000 Kč.  A co musíte udělat pro zapojení do hry, na níž se podílí více než 50 vystavovatelů? Pravidla jsou jednoduchá - úspěšný účastník hry musí navštívit nejméně deset soutěžních stánků zapojených vystavovatelů, odpovědět správně na deset otázek týkajících se vystavovaného sortimentu a tipnout si správnou odpověď na jednu společnou otázku. Ten, kdo se trefí nejblíže správné odpovědi, získá hlavní cenu hry.

Místo konání: PVA Praha

Otevírací doba: 10.00 - 18.00 (4. - 6. 10. 2012); 10.00 - 17.00 (7. 10. 2012)

Cena základního vstupného: 150 Kč; Parkovné: 100 Kč

Více informací na fordecor.cz

Od věku ...obaly

Foto: EKO-KOM

Interaktivní výstava Od věku sloužím člověku

S obaly všeho možného druhu se setkáváme dnes a denně. Stejně jako s problematikou jejich recyklace. Pokud vás zajímá, jak se vyvíjel jejich design, pak určitě navštivte zajímavou interaktivní výstavu s názvem Od věku sloužím člověku.

Od minulého týdne je dlouhodobě otevřena v Národním zemědělském muzeu v Praze. Věnuje se potravinářským obalům,  jejich historii i současnosti a také jejich funkcím a správnému nakládání s nimi. Díky naprosto nové a originální koncepci slibuje výstava zážitek plný zábavy a poučení. Návštěvník tady pozná životní cyklus obalu od výroby, použití, správného vytřídění až po jejich recyklaci.

Místo tradičních vitrín jsou v prostoru rozmístěny  boxy, do kterých je možné vstoupit a návštěvník tak doslova vejde do expozice. Výstava je určena hlavně pro mladou generaci a má originální  výtvarné pojetí. Každý box je tematicky zaměřený a věnuje se různým funkcím obalů.

Místo konání: Národní zemědělské muzeum v Praze 7

Otevřeno: úterý - neděle 09:00 - 17:00

Základní vstupné: 110 Kč

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Pomozte chladničce chladit: Ušetříte za elektřinu 

Dvouletá jde do nemocnice: Nechte u ní mámu

Jak se žije v dřevostavbě, moderně a pohodlně

Doporučujeme Nejčtenější

 

Centrum.cz | Atlas.cz 1999 – 2016 © Economia, a.s. O nás | Všechny služby | Volná místa | Reklama | Propagace podnikání | Všeobecné podmínky | Cookies | Nápověda

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu Economia, a.s. zapovězeno.