Jaro už je cítit ve vzduchu: vydejte se na výlet!

<P><b>Ledopády u Krásné Lípy</b></P> <P>Velké rampouchy zvané lidově ledopády díky novým mrazům stále rychle dorůstají. Atraktivní ledopády se nacházejí především v okolí osad Brtníky a Kyjov u Krásné Lípy. Pro lepší orientaci návštěvníků nainstalovala strážní a informační služba Národního parku České Švýcarsko v terénu dočasné ukazatele, které zájemce dovedou k nejzajímavějším ledovým útvarům.</P> <P>Ledopády vznikají následkem stékání a průsaku vody po skalách do roklí, kde po celý den panují teploty hluboko pod bodem mrazu. Voda po zmrznutí vytváří velké objekty připomínající vodopády či opony. Letošní ledopády jsou zajímavé především intenzivním přirozeným zbarvením, které je dané průsakem vody lesní půdou. Přístup k ledopádům je poměrně pohodlný, návštěvníci však musí počítat se zledovatělými úseky cest i s velmi nízkými teplotami ve skalnatých údolích národního parku. Kvalitní oblečení i obuv jsou nezbytností.</P>

Ledopády u Krásné Lípy

Velké rampouchy zvané lidově ledopády díky novým mrazům stále rychle dorůstají. Atraktivní ledopády se nacházejí především v okolí osad Brtníky a Kyjov u Krásné Lípy. Pro lepší orientaci návštěvníků nainstalovala strážní a informační služba Národního parku České Švýcarsko v terénu dočasné ukazatele, které zájemce dovedou k nejzajímavějším ledovým útvarům.

Ledopády vznikají následkem stékání a průsaku vody po skalách do roklí, kde po celý den panují teploty hluboko pod bodem mrazu. Voda po zmrznutí vytváří velké objekty připomínající vodopády či opony. Letošní ledopády jsou zajímavé především intenzivním přirozeným zbarvením, které je dané průsakem vody lesní půdou. Přístup k ledopádům je poměrně pohodlný, návštěvníci však musí počítat se zledovatělými úseky cest i s velmi nízkými teplotami ve skalnatých údolích národního parku. Kvalitní oblečení i obuv jsou nezbytností.

Autor: Národní park České Švýcarsko

16. 3. 2012 | 00:00

Dnešní tipy vás zavedou do okolí Ústí nad Orlicí, Třebíče, Plzně, České Lípy a Českého Švýcarska. A pokud se vám nebude chtít do uplakaného počasí, můžete relaxovat v aquaparku v pražských Čestlicích. Užijte si víkend!

Autor: ika

Nejnovější Související Nejčtenější

 

Centrum.cz | Atlas.cz 1999 – 2016 © Economia, a.s. O nás | Všechny služby | Volná místa | Reklama | Propagace podnikání | Všeobecné podmínky | Cookies | Nápověda

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu Economia, a.s. zapovězeno.