Video: Porodila u řeky - explicitní, něžné, dojemné

"Celý můj předchozí život byl přípravou na tento den," říká Australanka Simone, která se po vzoru našich prapředků rozhodla rodit ve volné přírodě.

Její holčička Perouze Seraphina přišla na svět v sobotu 4. února 2012. Maminka ji porodila do přírodního bazénku na přehrazeném potoce. Spokojeně rodila na hromadě kamenů, zatímco kolem běhala její malá dcera a koupaly se dvě starší.

Dvacetiminutový dokument ze svého porodu umístila Simone na YouTube, kde ho za rok a půl shlédlo více než 11 milionů diváků. Proč se rozhodla k tak neobvyklému kroku? A jak porod probíhal?

Počtvrté - a nejlépe

Simone nikdy neměla s rozením dětí problémy. Její první tři holčičky přišly na svět v porodním bazénku, každá o něco rychleji než ta předchozí. Čtvrtou se rozhodla přivést na svět ve volné přírodě.

Čtěte také: Můj syn se narodil doma ve vaně

"Byl to zážitek, který mě v životě poznamenal nejvíc a který výrazně formoval mé vědomí i sebevědomí jakožto ženy," říká. "Cítila jsem, že celý můj předchozí život byl pouhou přípravou na tento velký den. Můj pocit celistvosti a míru byl hlubší a větší než cokoli jiného, co jsem kdykoli předtím zažila. A ten pocit nevyhasl - stále ve mně trvá a přenesl se také na mou rodinu, mé vztahy a na celý můj život. Měl zásadní vliv nejen na mé mateřství, ale i na moje starší dcery."

Splněný sen

Dát život v přírodě byl vždy Simonin sen. Loni se jí ho podařilo realizovat. "Týden před termínem porodu jsme přiletěli do domu našich přátel v australském Daitree Rainforest, který leží v nejstarším deštném pralese na světě. Tam je vždy teplé a vlahé počasí, pro porod přímo ideální," popisuje.

Čtěte také: Příběh mého porodu - málem jsem se při něm rozvedla

Den před porodem trochu sprchlo a bylo chladněji než je v kraji v tomto období obvyklé, ji to ale neodradilo. Začala rodit v pátek v 11 hodin v noci. Stahy pokračovaly celou noc, ale snášela je bez problémů.

"Rozhodla jsem se rodit u mého oblíbeného potoka s průzračnou vodou, která se bez problémů dá pít. Voda sice byla chladnější než v porodních bazénech, ale nebyla studená, jen vlažná. Po svítání, okolo šesté hodiny ráno, jsem se šla vykoupat. Další tři hodiny jsem rodila střídavě ve vodě a mimo ni. Cítila jsem se dobře, kontrakce nebyly silné a přicházely pozvolna," popisuje, jak začínal její porod.

Jak probíhal, můžete vidět na videu na YouTube. Než ale začnete, předáváme pár úvodních slov samotné Simone, pronesených "s vděčností a otevřeným srdcem": "Mějte prosím na paměti, že jde o explicitní video natočené v jasném denním světle. Pokud se ho rozhodnete shlédnout, čiňte tak s respektem a pochopením, neboť se v něm kvůli svému přesvědčení velmi niterně odhaluji."

Prosíme vás o to i my:

Tak co, jaký na vás video udělalo dojem? Troufla byste si také rodit ve volné přírodě? Je to uskutečněný sen, nebo  zbytečný hazard? O tom můžete diskutovat pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Matko, nekřič! Církev žádá ticho na porodním sále.

Jak účinně zbavit dítě vztekání: Opravdu to funguje!

Peníze jsou zlo: Dědictví zničilo celou naši rodinu

Anketa

Chtěla byste rodit doma, nebo v porodnici?

Související wiki

Doporučujeme Nejčtenější

 

Centrum.cz | Atlas.cz 1999 – 2016 © Economia, a.s. O nás | Všechny služby | Volná místa | Reklama | Propagace podnikání | Všeobecné podmínky | Cookies | Nápověda

Jakékoliv užití obsahu, včetně převzetí článků je bez souhlasu Economia, a.s. zapovězeno.